Plastové bazény – obecný popis

Naše bazény jsou díky svým užitným vlastnostem předurčeny pro široký okruh uživatelů. Lze je využívat jak pro odpočinek a zábavu, tak i pro sportovní činnost. Jsou určeny do exteriérů i interiérů – zahrad, pro rekreační střediska, dětské zotavovny, lázně, plovárny, školy, fitcentra, hotely, penziony, motely, sauny, pánské kluby apod. Bazény se vyrábí jako kompaktní celoplastová nádrž metodou extruderového a horkovzdušného svařování a s použitím svařovacího automatu.

Uvedená technologie svařování zabezpečuje 100 % ní těsnost. Nabídka bazénů zahrnuje velikosti od 2 do 9 m délky a od 2 do 4 m šířky, kdy je bazén dovezen v celku přímo k zákazníkovi. Větší bazény jsou zhotovovány na místě. Hloubky jsou rovněž volitelné v rozsahu od 1,2 do 1,5 m. Nejoblíbenějšími tvary jsou: ovál, obdélník se zaoblenými rohy, ledvinka nebo kruh.

Bazény – technické informace

Naše bazény skýtají mnoho výhod oproti bazénům betonovým či foliovým. Jedná se především o trvanlivost použitých materiálů a možnost libovolné volby tvaru a příslušenství. Nejvhodnější forma instalace je zapuštění do země. V tomto případě se provádí pracovníky firmy usazování do předem připraveného výkopu s vyhotovenou betonovou armovanou deskou. Hmotnost bazénu se pohybuje v hodnotách 200 – 700 kg, takže i ruční manipulace je možná, bez nutnosti využití mechanizačních prostředků – jeřábu. Bazény se skládají z rovného a pevného dna o síle 8 mm, obvodové stěny, která je přivařena ke dnu, vnějších výstužných žeber, horního lemu – límce, schodiště, systému filtrace vody, podvodního osvětlení a dalšího příslušenství, které plně splňuje současné požadavky na vybavení bazénu, jako je ohřev vody, protiproud apod.

Bazény – příslušenství

Bazény jsou dodávány v provedení s plastovým schodištěm nebo s nerezovými žebříky a s různě výkonnými pískovými filtracemi podle kubatury bazénu. Součástí okruhu této filtrace je skimmer, potrubí a napouštěcí trysky. Dále jsou vybaveny dle požadavku podhladinovými světly, skimmerovým vysavačem dna nebo automatickým vysavačem dna a stěn, který je řízen mikroprocesorem a ovládán dálkovým ovladačem, elektrickým ohřevem nebo tepelným výměníkem, protiproudem pro tvorbu vlnobití, masáží a plavání na místě, dávkovačem chemických přípravků, ochrannými plovacími foliemi atd. Naše výrobky jsou dodávány v tuzemsku na základě písemné objednávky. Dodací termíny jsou velmi krátké – v rozsahu 3 – 4 týdnů, podle sezony.

Bazény jsou velmi oblíbené pro svoji přijatelnou pořizovací cenu, vysokou užitnou hodnotu a trvanlivost. Množství spokojených uživatelů na území ČR, Slovenska, Rakouska a Německa je toho dokladem. Bazény jsou vyrobeny z polypropylenu, stálobarevného, mrazuvzdorného a UV odolného materiálu.

Je možno vyrobit bazény různých tvarů (kruhy, elipsy, ledvinky, čtverce…). Vyrábí se buď olemované plochým lemem, sloužícím pro sezení, nebo vyztužené límcem, který po zabetonování můžeme obložit dlažbou. Do velikosti 4×8 m jsou vyrobeny kompletně u výrobce, větší rozměry jsou montovány přímo u zákazníka.

Bazény mohou mít vestavěné schody, či nerezové žebříky. Dodáváme bazény osazené skimmerem, vtokovými tryskami včetně armatur a filtračního zařízení zabudovaného do námi dodávané šachty. Dle přání zákazníka je také možné dodání bazénu včetně zastřešení. Další možností je zabudování podhladinového osvětlení a také dodání veškerého technického vybavení v plastové skříni s vypínačem na hlídání provozu čištění.

Bazény – přeprava a montáž

Jak je zřejmé z ilustrační fotografie, je možno většinu bazénů dopravit ve smontovaném stavu až na místo určení. Dopravu si může zákazník organizovat vlastními silami, nebo je tato doprava organizována přímo firmou Morava – Ekol.

 

V těžších terénech, nebo na méně dostupných místech se k manipulaci s bazénem využívá speciální technika, jako je nákladní automobil s výsuvným ramenem, či jeřáb, popřípadě vysokozdvižný vozík. U bazénů s menší váhou je možné s tímto bazénem manipulovat vlastní silou.

Bazény – péče a chemické přípravky

Pro dobrou kvalitu vody dodáváme testery vody a chemické přípravky na její úpravu během sezony i při posezonním zazimování. Pro udržení co nejlepší kvality vody by mělo docházet k co nejčastějšímu filtrování. Častějším filtrováním se ušetří používání chemikálií a zamezí se znečištění bazénové vody.

bazénové příslušenství příslušenství pro čištění bazénu

Pro ošetření bazénového dna a stěn bazénů se používají ruční vysavače, nejlepší a nejpohodlnější variantou však pořád zůstává takzv. “automatizovaný čistič dna – robot” – typ DOLPHIN. Tento automatizovaný vysavač lze u nás zakoupit v plné výbavě, tzn. s dálkovým ovladačem.

bazénová chemie